Dom na zboczu

Dom na zboczu

Śląsk

DOM NA ZBOCZU

Wyjątkowy projekt domu na Śląsku.

x Inwestor: prywatny
x Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
x Działka: 1173 m²
x Powierzchnia zabudowy: 292 m²
x Powierzchnia użytkowa: 260 m²

Projekt domu jednorodzinnego w Dąbrowie Górniczej powstał w lokalizacji oferującej atrakcyjne widoki oraz ciszę otaczającego krajobrazu. Ma niewiele ponad 200 m² powierzchni użytkowej (nie licząc garażu i części technicznej) i około 7,0 m wysokości. Został zaprojektowany w taki sposób, aby nie przytłaczać swoją skalą i formą. Wymagania wynikające z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz brak zabudowy na sąsiednich działkach pozwoliły na dużą swobodę projektową oraz wykorzystanie atutów tego miejsca.
Założeniem Inwestorów było stworzenie nowoczesnego domu o prostej bryle, który będzie funkcjonalny i pełny światła. Punktem wyjścia do projektu była analiza możliwości zagospodarowania działki, chęć wykorzystania spadku terenu oraz „otwarcia się” tarasem na panoramę otaczającego krajobrazu. Tak powstał dom składający się z trzech prostopadłościennych, zwartych ze sobą brył. W jednej z nich mieści się dwustanowiskowy garaż wraz z pomieszczeniami technicznymi, w drugiej główna część mieszkalna a w trzeciej, sytuowanej na piętrze, część gościnna.

Część mieszkalna została podzielona na dwie strefy – nocną i dzienną. Od strony północnej zaprojektowano prywatną część z sypialniami, garderobą oraz wydzieloną łazienką (strefa nocna). W części południowej kuchnię, jadalnię, salon (strefa dzienna) oraz wejście na górną kondygnację stanowiącą część gościnną. Salon wraz z kuchnią i jadalnią stanowią otwartą przestrzeń i mają około 60 m² powierzchni użytkowej.
Wnętrza domu z założenia miały być monochromatyczne, wykończone w chłodnych, kontrastujących ze sobą kolorach czerni i bieli uzupełnionych szarością betonu. Chcąc podkreślić przestrzeń przy wejściu na piętro, powiększono otwór w stropie przy schodach i zaprojektowano szklaną podłogę. Dzięki temu jadalnia zyskała dodatkowe promienie światła. Schody wspornikowe zostały zamocowane do monolitycznej, surowej ściany betonu architektonicznego.
Projekt publikowany był na stronie internetowej magazynu Architektura&Biznes oraz pojawił się w programie Dzień Dobry TVN.

KONIEC

Wróć do zakładki projekty i wybierz kolejny

Biuro architektoniczne MKW - Architekt wnętrz Śląsk, Warszawa. Kompleksowe usługi architektoniczne. Od projektu budowlanego po projektowanie wnętrza domu lub biura.


Internauci trafili na tę stronę wyszukując takie hasła jak: architekt slask, architekt warszawa, biuro architektoniczne warszawa, projekt biura slask, projekt biura warszawa, projektowanie wnetrz warszawa, projekty budowlane slask, projekty budowlane warszawa, projekty domow slask, projekty domow warszawa


Projekty | Nagrody | O nas | Oferta | Kontakt
MKW Pracownia Architektury - ul. Gruchla 33A 42-300 Myszków, biuro@mkwarchitektura.pl 501-666-799